Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pánské kadeřnictví (u kruhového objezdu)

15. 9. 2008

Obrazek

Hodnocení: Nabídka má trvalý charakter: ?

s inv.vozíkem: NE

s kočárkem: ANO

Možnost pohybu s kočárkem a vozíkem uvnitř: ANO

Děti vítané : ?

Dětský koutek: ?

Rodinné slevy: ?

Čisté, zdravé a nekuřácké prostředí: ?

Třídění odpadu: ?

Zkrácená a flexibilní pracovní doba pro rodiče s dětmi : ?

Zaměstnávání rodičů po rodičovské dovolené : ?

Zkušenosti v provozu: Čekáme na Vaše zkušenosti ...

Řešení přístupu pro osoby s omez.schopností pohybu a orientace 

Vlastní objekt není řešen bezbariérově. Obsluha těchto zákazníků bude řešena po objednání telefonem nebo domluvě přímo v provozovně docházkou domů. U vchodu bude zvonek s označením a vysvětlujícími odkazy pro přivolání zaměstnanců. Toto řešení bude zakotveno v provozním řádu provozovny.

     

Důvody, proč nebylo přistoupeno k bezbariérovému řešení provozovny:

Stávající přízemní budova trafostanice a přilehlý pozemek jsou prostorově velice malé – budova 8,2 x 3,6m , pozemek 4,95 x 3,75-3,1m. Aby bylo možné „vtěsnat“ do tohoto prostoru malinkou provozovnu s čekárnou a dle hygienických požadavků nezbytné sociální zázemí pro zaměstnance, bylo nutné řešit budovu jako dvoupodlažní (na stávající okolní zástavbou omezené zastavěné ploše) s přistavěným schodištěm na malém přilehlém pozemku.

Umístění provozovny v patře bylo zvoleno s ohledem na velký dopravní provoz před provozovnou, a tudíž z důvodu lepší pohody pro zaměstnance i zákazníky. V tomto podlaží je také možnost vyššího osvětlení a proslunění pobytové místnosti vzhledem k možnosti zabudování střešních oken. Jinak je totiž s ohledem na okolní zástavbu možné situovat okna pouze do ulice Olomoucké (východ).

Při návrhu nebylo možné zajistit bezbariérový přístup pro absolutní nedostatek místa pro výtah a nutné manipulační prostory. (Už i  při návrhu   schodiště -chráněná požární úniková cesta ,  bylo nutné vycházet ze stísněného a  s ohledem na situování stávajících oken sousední provozovny velmi omezeného prostoru.

Zřízení „evakuačního výtahu“ jako jediné přístupové a únikové požární cesty je pro tuto malou stavbu ekonomicky velmi nákladné.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nevím

(vozíčkář Jirka, 23. 9. 2008 7:11)

Až si to prohlédnu osobně, tak dám vyjádření.

I tak se dá ...

(R.Š., 19. 9. 2008 11:18)

Je to sice řešení netradiční, pozvat si holiče domů, ale proč ne...Důležité je, že někdo přemýšlel, jak odbourat bariéry tam, kde je to klasickou cestou nemožné.

vyjádření

(Petr Xˇandy Dvořák, 19. 9. 2008 8:58)

Dobrý den, p.Černocký mi slíbil začátkem příštího týdne vyjádření k tomuto objektu. Stavba ještě nenní zkolaudována. Věc předal kolegyni, která stavbu povolovala. Pokud i Vy víte o dalším rozestavěném objektu, dejte vědět, dokud mám sílu bojovat :-)

od začátku ... .-)

(R.Š., 19. 9. 2008 8:53)

Vidím, že jste se vydal cestou kontroly bezbariérovosti, hned v začátcích. I to je dobrý nápad, snad budou donuceni k nápravě. Nebo už je stavba zkolaudovaná?