Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak pokračuje výstavba nového mostu přes Sitku

18. 6. 2010

Starý most u kina spojující ulici Masarykovu a náměstí Svobody definitivně dosloužil a byl odstraněn ve čtvrtek 27. května 2010. V současné době probíhají intenzívní práce na výstavbě mostu nového,  který by měl být zpřístupněn v září  letošního roku. S otevřením nového mostu bude spojena i velká dopravní změna ve městě -  most bude sloužit jak pro pěší, tak nově i  pro motoristy. Původní most byl určen pouze pro pěší, pro motorový provoz byl zcela uzavřen. Objízdná trasa dlouhodobě vede přes most na ulici Krampolova.         

Stavební firma již odstranila starý most,  zahájila  výkopové práce pro instalaci mostních opěr a u pravé opěry provedla bednění, výztuž a betonáž  základového pasu.  

Jako zajímavost uvádíme, že při výkopu základů nového mostu bylo pracovníky stavební firmy z bahna vyzvednuto a vypuštěno zpět do Sitky několik desítek raků.                                                                                                  Odpověď:

Více informací ZDE  

Dotaz:

Informace o demolici mostu může zajímat i rodiče s kočárky, kteří tudy jezdili do oblíbené restaurace u potoka. Vozíčkáře by to pak mohlo zajímat z důvodu protínání bezbariérové trasy kolem školy, kde se dalším příjezdem na křižovatku z mostu zvýší frekvence automobilů a riziko vstoupení do vozovky dětmi.

Bude se tato dopravní situace nějak řešit ? Možná by se mohla demolice spojit s úpravou křižovatky a úpravou přechodu na bezpečnější pro děti a přístupnější pro vozíčkáře.

 

Předem děkuji za informace.

 

Přeji pěkný den pane Dvořáku,

v příloze zasílám situaci dokumentace ke stavebním úpravám křižovatky a dokumentaci přeložky kanalizace, kde je možné vidět navržené úpravy mostu. V současné době probíhá pouze výstavba nového mostu a úpravy navazujících komunikací. Vlastní realizace úprav celé křižovatky bude záležet na finančních možnostech města a taky na době provedení úprav kanalizace v lokalitě. Všechny úpravy jsou samozřejmě navrženy tak, aby byl průchod křižovatkou plně bezbariérový.    

S pozdravem

Ing. Robert Černocký

vedoucí stavebního odboru

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář