Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přechody pro chodce ve Šternberku snad budou bezpečnější, dotaci poskytne i Olomoucký kraj

5. 5. 2009

zdroj: http://www.sternberk.eu/index_web.php?jazyk=cz&sekce=urad&kategorie_1=informace&kategorie_2=novinky-web&id_dokumentu=3315

Celkové náklady na úpravu či vybudování přechodů na těchto komunikacích budou 2.084.000 Kč, z toho příspěvek kraje je ve výši 695.000 Kč, město bude muset investovat ze svého rozpočtu 1.389.000 Kč. Všechny přechody jsou zařazeny do opatření ke zvýšení bezpečnosti dopravy na rok 2009. Termín zahájení akcí se předpokládá v červnu 2009, ukončení pak v průběhu října  letošního roku.  

Přechod pro chodce na silnici II/445 – ulice Uničovská (lokalita s domy s pečovatelskou službou)  

Projekt řeší bezpečný přechod pro chodce a osoby s omezenou schopností pohybu a orientace, bude zde  realizován ochranný střední dělící ostrůvek a úprava chodníků v místě přechodu. Nový přechod bude nasvětlen veřejným osvětlením. Dále zde budou varovné a signální pásy ze zámkové dlažby, které zajistí větší ochranu handicapovaných osob.   

Přechod pro chodce na silnici II/444 – ulice Dlouhá   

Projekt řeší úpravu stávajícího přechodu pro chodce na ulici Dlouhá, úprava bude spočívat ve vložení dělícího ostrůvku, rozšíření vozovky do stávajícího chodníku a zelené plochy. Úpravy jsou navrženy z důvodu zkrácení délky přecházení přes komunikaci – stávající přechod je dlouhý 12 metrů. Úpravami dojde ke zlepšení komfortu chodců i jejich větší bezpečnosti, přechod je v blízkosti podniku s několika stovkami zaměstnanců.   

Přechod pro chodce na silnici III/4423 – ulice Opavská (nejdelší  současný přechod ve Šternberku)  

Projekt řeší úpravu stávajícího přechodu pro chodce v místě vyústění ulice Opavské na ulici  Sadovou.  Jde o jeden z nejdelších a v současné době i nejméně bezpečných přechodů ve městě a není ani osvětlen. Na přechod budou vloženy bezpečnostní ostrůvky, budou zde osazena speciální svítidla, která budou umístěna na kuželových stožárech. Přechod bude rovněž bezbariérový. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář